Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Wyjazd do Anglii po Brexicie. Co trzeba wiedzieć?

Wielka Brytania w 2020 roku opuściła struktury Unii Europejskiej, co wiąże się z dodatkowymi komplikacjami dla osób przyjezdnych. Mimo Brexitu Anglia pozostała chętnie wybieranym kierunkiem turystycznym wśród podróżnych z Polski. Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Anglii? Poznaj najważniejsze informacje!

Wyjazd do Anglii - co trzeba wiedzieć?

Co potrzebne na wyjazd do Anglii?

Ceny lotów do Anglii są niskie, a sama podróż dość krótka, dlatego jest to tak powszechnie wybierany kierunek. Kraj zaliczany jest do tych stosunkowo bezpiecznych, ale tak jak w każdym miejscu turystycznym, władze zalecają zachowanie ostrożności w zatłoczonych przestrzeniach publicznych. Zagrożenie przestępstwem nie odbiega tu od innych państw europejskich, jednak w dużych miastach należy uważać na kieszonkowców.

Kiedy bilety lotnicze są już kupione a nocleg zarezerwowany, w głowach podróżnych pojawia się pytanie, co potrzebne jest na wyjazd do Anglii? Na szczęście lista rzeczy, które mogą okazać się przydatne, nie jest długa i nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych kierunków europejskich. Najważniejszą kwestią, o której muszą pamiętać podróżni jest fakt, że w Wielkiej Brytanii są inne gniazda elektryczne. Aby naładować swój telefon i inne urządzenia, konieczna będzie odpowiednia przejściówka.

Pogoda na wyspach brytyjskich jest dość zmienna. Niezależnie od pory roku mogą pojawić się opady deszczu, dlatego warto zaopatrzyć się w odzież przeciwdeszczową i parasol. Nawet jeśli planujesz podróż latem, pamiętaj, aby do walizki włożyć kilka cieplejszych rzeczy. Oprócz tego powinieneś posiadać niezbędne leki i dokumenty. Jeśli jesteś studentem, możesz wyrobić międzynarodową legitymację studencką (ISIC), która uprawni Cię do korzystania ze zniżek. Legitymacja obniży koszty korzystania z miejsc kultury, sztuki, rozrywki, a także niektórych restauracji.

Przed rozpoczęciem podróży zapoznaj się ze sprawdzonymi sposobami na to, jak spakować walizkę, aby wszystkie niezbędne rzeczy się do niej zmieściły. O czym jeszcze należy pamiętać? Jeśli planujesz na lotnisko dojechać własnym samochodem, warto już wcześniej rozejrzeć się za miejscem, gdzie możesz zostawić swoje auto. Jeśli wylatujesz z Krakowa, sprawdzonym punktem jest parking przy lotnisku Kraków-Balice, gdzie pojazd będzie bezpiecznie oczekiwał na Twój powrót. 

Kobieta pakująca się na wyjazd do Anglii.

Jakie ubezpieczenie na wyjazd do Anglii?

Przed wylotem warto zastanowić się nad zabezpieczeniem przed niespodziewanymi sytuacjami i ewentualnymi chorobami lub wypadkami. Jakie więc ubezpieczenie na wyjazd do Anglii jest polecane? Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli karta EKUZ powinna wystarczyć. Uprawnia ona do korzystania z wszystkich niezbędnych świadczeń zdrowotnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie refunduje ona wszystkich usług medycznych. Można więc rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego w jednej z firm specjalizujących się w tym zakresie i wybrać wariant odpowiedni dla siebie.

Jakie testy na wyjazd do Anglii?

Wjazd do Wielkiej Brytanii nie wymaga obecnie żadnych testów. Tym samym turyści nie muszą badać się pod kątem zarażenia Covid-19. Warto jednak przeprowadzić test dla własnego bezpieczeństwa i komfortu. Wielka Brytania zniosła obostrzenia, więc wjazd jest możliwy dla wszystkich podróżujących. Osoby niezaszczepione również mogą się swobodnie poruszać po całym terytorium kraju bez konieczności okazywania negatywnego testu czy zaświadczeń potwierdzających szczepienie.

Dokumenty potrzebne na wyjazd do Anglii - paszport, wiza.

Czy do Wielkiej Brytanii potrzebny jest paszport?

Kwestią, która z pewnością interesuje turystów jest to, czy do Anglii potrzebny jest paszport. Przed ogłoszeniem Brexitu podróżni mogli dostać się na teren wysp brytyjskich, legitymując się jedynie dowodem osobistym. Po wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej konieczne jest jednak posiadanie paszportu, który umożliwia wjazd do kraju w celach turystycznych. W przypadku chęci podjęcia zatrudnienia lub nauki, przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, konieczna może być odpowiednia wiza.

« Poprzedni wpis
Następny wpis »