Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Skrzydło lecącego samolotu w chmurach

Jak wygląda dojazd na i z lotniska Kraków-Balice?

Czeka Cię podróż samolotem z portu lotniczego Kraków-Balice? Zastanawiasz się, jak najlepiej dojechać na i z lotniska do centrum Krakowa? Do pokonania masz odległość jedynie 11 kilometrów, a do wyboru różne środki transportu. Przedstawiamy 5 sposobów na dojazd na lotnisko Balice. Sprawdź, który będzie dla Ciebie odpowiedni! Dojazd na lotnisko Kraków-Balice – jaki środek transportu […]

Read More
Kobieta patrząca na tablicę odlotów na lotnisku

Gdzie można lecieć tanio na wakacje z Krakowa? Sprawdź 4 propozycje!

Gdzie można wybrać się na wakacje tanio i komfortowo? Szukasz wylotu z Krakowa i nie chcesz martwić się o kłopotliwy dojazd na lotnisko? Mamy przepis na udane wakacje bez stresu i wydawania wszystkich oszczędności! Gdzie warto polecieć na wakacje z Krakowa? Gdzie można polecieć na wakacje? Pomysły na wylot zaczynają się od intencji – chcę […]

Read More
Przeczytaj: Wakacje w dobie koronawirusa - gdzie bezpiecznie spędzić urlop?

Wakacje w dobie koronawirusa – gdzie bezpiecznie spędzić urlop?

Bieżący rok nie rozpieszcza nas pod wieloma względami. Oczywiście główną przyczyną jest pandemia koronawirusa, który zaczął rozprzestrzeniać się w Polsce na początku marca. Niedługo później COVID-19 zawitał także do krajów Europy Zachodniej, Południowej, a także Wschodniej. Oprócz tragicznych efektów dla zdrowia oraz gospodarki pandemia wpłynęła także na nasze urlopy. Misternie zaplanowane wakacje i dogadane terminy urlopów nagle przestały mieć znaczenie... bo nie sposób było gdziekolwiek wyjechać. Teraz jednak sytuacja nieco się ustabilizowała i dużo osób zaczyna myśleć o tym, jak wykorzystać pozostały urlop.

Read More
Przeczytaj: Zasady lotów podczas epidemii - sprawdź, jak przygotować się do podróży!

Zasady lotów podczas epidemii – sprawdź, jak przygotować się do podróży!

Zamknięte restauracje, praca z domu, wstrzymane loty i podróże międzynarodowe. Takimi obostrzeniami przywitał nas marzec, kiedy epidemia koronawirusa zawitała również do Europy. Odwołane urlopy i wakacje, praca z domowego zacisza bądź przymusowe urlopy spędzane w domu – taka była rzeczywistość przez ostatnie miesiące. Jednak wraz z uzyskaniem częściowej kontroli nad sytuacją, rządy oraz linie lotnicze przywróciły połączenia samolotowe. Mimo to wciąż obowiązują pewne zasady, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Jak wyglądają obecnie podróże lotnicze i jakie czekają na nas obostrzenia w trakcie epidemii?

Read More
Przeczytaj: Loty podczas epidemii, czyli dlaczego na polskim niebie wciąż można zobaczyć samoloty?

Loty podczas epidemii, czyli dlaczego na polskim niebie wciąż można zobaczyć samoloty?

W czasie trwania pandemii koronawirusa jesteśmy przyzwyczajeni do ciągle następujących zmian, które wpływają na nasze życie prywatne i zawodowe. Sytuacja jest dynamiczna i wymaga od nas bycia gotowym na wiele możliwych scenariuszy. Dotyczy to większości dziedzin życia i oczywiście branży lotniczej. Mimo że większość lotów została odwołana na naszym niebie, wciąż można zobaczyć pojedyncze samoloty - dlaczego?

Read More
Przeczytaj: Turystyczne ubezpieczenie przed koronawirusem - sprawdź, co zrobić, by nie rezygnować z wymarzonych wakacji!

Turystyczne ubezpieczenie przed koronawirusem – sprawdź, co zrobić, by nie rezygnować z wymarzonych wakacji!

Epidemia koronawirusa paraliżuje branżę turystyczną – wiele osób rezygnuje z wymarzonych wakacji i odwołuje swoje wczasy zaplanowane na kolejne miesiące. Nie wiadomo jednak, jak do tego czasu będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna na świecie. Dlatego dobrym sposobem jest więc przełożenie terminu wyjazdu na późniejszy i wykupienie ubezpieczenia turystycznego, zamiast całkowitej rezygnacji z planów.

Read More
Przeczytaj: Mediolan - 48 godzin w stolicy Lombardii

Mediolan – 48 godzin w stolicy Lombardii

Jeśli jesteś fanem mody i zakupowych szaleństw, jeśli chcesz zobaczyć jeden z największych gotyckich kościołów na świecie i jedno z najsłynniejszych dzieł, jakie stworzył Renesans, jeśli kochasz sport – to Mediolan jest wymarzonym celem twojej podróży!

Read More
Przeczytaj: Kreta - śródziemnomorska perła

Kreta – śródziemnomorska perła

Kreta jest największą wyspą Grecji i dumną posiadaczką pięknych miasteczek, klimatycznych portów, wspaniałych lagun i plaż. W tym jednej z różowym piaskiem. Na Krecie już trzy tysiące lat temu rozwinęła się kultura minojska. Jedna z najstarszych cywilizacji w basenie Morza Śródziemnego, której ślady podziwiać można do dziś, oglądając liczne wykopaliska i ruiny miasta Knossos pod Heraklionem. Świetna kuchnia, wspaniały, miejscami subtropikalny klimat i przyjaźni ludzie. Te wszystkie czynniki składają się na wyjątkowy urlop i piękne po nim wspomnienia. Planując lot na Kretę z Krakowa, najlepiej zostawić auto na parkingu koło lotniska Kraków-Balice. Sezon na wczasy na Krecie trwa długo. Od maja

Read More
Przeczytaj: Costa Brava - poznaj inspirujące miejsca na wymarzony urlop

Costa Brava – poznaj inspirujące miejsca na wymarzony urlop

Wypoczynek na Costa Brava oznacza kontakt z piękną śródziemnomorską przyrodą. Spektakularne szerokie, piaszczyste plaże z romantycznymi klifami. Skaliste zatoczki, labirynt starówek, zabytkowe białe miasteczka, dawne wioski rybackie i nowoczesne letnie kurorty to część atrakcji, z których możesz skorzystać. W sezonie w Hiszpania Costa Brava dotrzesz bez żadnego problemu. Swój samochód możesz zostawić na bezpiecznym parkingu koło Lotniska Kraków-Balice i odbyć przyjemną podróż w chmurach.

Read More
Przeczytaj: Jeziora Plitvickie - w samym sercu natury

Jeziora Plitvickie – w samym sercu natury

Jeziora Plitwickie w Chorwacji są idealnym miejscem do pieszych wędrówek i podziwiania nieskażonej ręką człowieka przyrody. Woda jezior przybiera różne barwy. Od szmaragdowej, turkusowej i ciemnozielonej po spopielałe błękity. Wszystko to dzieje się za sprawą bakterii i minerałów rozpuszczonych w wodzie. Jeziora są tak krystalicznie czyste, że pod ich powierzchnią na wiele metrów w głąb, świetnie widać poskręcane i przybierające fantastyczne formy korzenie i gałęzie drzew.

Read More