Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Sycylia – jakie lotnisko wybrać

Sycylia – jakie lotnisko wybrać i jak się tam dostać? Poradnik podróżniczy

Planujesz wakacje na Sycylii i nie wiesz jakie lotnisko wybrać? To kluczowa decyzja, od której może zależeć nie tylko plan wycieczki, ale także długość i koszt podróży. Podejmij świadomą decyzję! Podpowiadam, jak najlepiej i najszybciej dostać się z Polski na Sycylię, bez względu na to, w której części kraju mieszkasz.

Czytaj więcej
samolot, który wykonuje lot z przesiadką

Jak wygląda lot z przesiadką? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Lot z przesiadką to nieunikniona część podróży dla wielu osób, szczególnie gdy kierunek jest mocno oddalony od miejsca wylotu. Chociaż może być to nieco bardziej skomplikowane niż lot bezpośredni, odpowiednie przygotowanie i zrozumienie procesu mogą uczynić tę część podróży bardziej komfortową i bezproblemową. Sprawdź, jak zorganizować lot z przesiadką krok po kroku i dowiedz się, o czym należy pamiętać, by bezpiecznie dotrzeć do celu.

Czytaj więcej
jak sprawdzić, gdzie jest samolot po numerze lotu

Jak sprawdzić, gdzie jest samolot po numerze lotu? Praktyczny poradnik

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie aktualnie znajduje się konkretny samolot, na który czekasz lub którym podróżują Twoi bliscy? Dzięki nowoczesnym technologiom śledzenie lotów samolotów stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy znać numer lotu i skorzystać z odpowiedniej platformy internetowej lub aplikacji mobilnej, aby poznać aktualną lokalizację maszyny oraz inne istotne informacje. W tym artykule przedstawimy praktyczny poradnik krok po kroku, jak można śledzić lot samolotu po numerze lotu oraz omówimy przydatność tego narzędzia w różnych sytuacjach.

Czytaj więcej
kobieta, która używa telefonu w samolocie

Czy w samolocie można używać telefonu? Rozwiewamy wątpliwości!

Użycie trybu samolotowego w smartfonach jest nie tylko zaleceniem, ale także kluczowym wymogiem bezpieczeństwa na pokładach samolotów. Ta funkcja zapobiega wysyłaniu i odbieraniu sygnałów przez urządzenie, co wyklucza możliwość prowadzenia połączeń telefonicznych czy korzystania z danych mobilnych. Chociaż nie istnieją bezpośrednie dowody na to, że telefon w standardowym trybie pracy mógłby zakłócić systemy lotnicze, linie oraz organy regulujące lotnictwo cywilne stosują tę zasadę ostrożności, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo lotu. Czy w samolocie można mieć włączony telefon? Wyjaśniamy!

Czytaj więcej
kobieta, która pierwszy raz leci samolotem

Pierwszy lot samolotem – jak wygląda i jak się przygotować?

Przygoda z podróżowaniem samolotem zaczyna się od pierwszego lotu. Jest to moment, który dla wielu osób może być zarówno ekscytujący, jak i nieco przerażający. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie przygotowanie może znacznie zredukować stres związany z podróżą. Sprawdź, co należy wiedzieć przed pierwszym lotem samolotem!

Czytaj więcej
kobieta, która wzięła jedzenie do samolotu

Jedzenie do samolotu – czy i co można zabrać na pokład?

Lot samolotem dla wielu osób może być dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o dłuższe podróże i przewożenie jedzenia. Warto więc wcześniej zastanowić się, czy można zabrać własne jedzenie do samolotu, ile produktów spożywczych jest dozwolone, jak powinny być spakowane oraz dlaczego istnieją obostrzenia w przewożeniu jedzenia samolotem. O to, czy na pokład samolotu można wnieść jedzenie, powinni w szczególności zatroszczyć się rodzice lub opiekunowie, którzy podróżują z małymi dziećmi. Podpowiadamy, co wziąć do jedzenia do samolotu!

Czytaj więcej

Co można mieć w bagażu podręcznym?

Bagaż podręczny rządzi się swoimi prawami – wiedzą o tym wszyscy, którzy choć raz próbowali upchnąć do niego wszystkie potrzebne przedmioty w podróży. Jednak jego niewielki rozmiar to tylko jeden problem. Istotniejszą kwestią wydaje się pytanie: co tak naprawdę można zabrać ze sobą na pokład samolotu? Oto kilka najważniejszych informacji, o których trzeba pamiętać, pakując swój bagaż podręczny do samolotu.

Czytaj więcej
mężczyzna z bagażem udający się na odprawę na lotnisku Kraków-Balice

Jak wygląda odprawa na lotnisku Kraków-Balice?

Niebawem ruszasz w swoją pierwszą podróż samolotem, ale nie wiesz, czego się spodziewać? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Przygotowaliśmy krótki i przystępny przewodnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces odprawy na lotnisku Kraków-Balice. Zadbaj o swój komfort psychiczny – dowiedz się, co zrobić i jak się przygotować, aby cała procedura przebiegała sprawnie i […]

Czytaj więcej
mierzenie bagażu na lotnisku

Wymiary bagażu podręcznego i rejestrowanego – co warto wiedzieć?

Planujesz wyprawę samolotem? Musisz odpowiednio się do niej przygotować! Pamiętaj, że wszystkie linie lotnicze mają swoją określoną politykę dotyczącą zarówno bagażu rejestrowanego, jak i podręcznego. Przestrzeganie tych wytycznych pozwoli Ci uniknąć dodatkowych opłat i stresujących sytuacji na lotnisku. Sprawdź, jakie wymiary ma bagaż podręczny oraz rejestrowany dla poszczególnych linii lotniczych i ciesz się swoimi wymarzonymi […]

Czytaj więcej
Co robić w samolocie, by się nie nudzić?

Co robić w samolocie, by się nie nudzić?

Wakacje lub wyjazdy służbowe wymagają niekiedy podróży na dalekich dystansach, a co za tym idzie – długich lotów samolotem. Dla wielu z nas perspektywa spędzenia kilkunastu godzin w ciasnej przestrzeni może wydawać się zniechęcająca. Jednakże istnieje wiele sposobów, aby uczynić ten czas bardziej znośnym, ciekawym, a nawet produktywnym. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą podróży, […]

Czytaj więcej