Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Jak zapakować walizkę na wakacje? 5 skutecznych porad

Bilety na samolot kupione, hotel marzeń wybrany, atrakcje zaplanowane. Czas zająć się pakowaniem walizki! Tylko jak to zrobić, żeby w połowie wyjazdu nie okazało się, że tak prawdę nie masz się w co się ubrać? Najważniejsza zasada wakacyjnego pakowania to: nie panikuj. Zaplanuj to, nie spiesz się i zrób to po prostu dobrze. W końcu od tego może zależeć twój w pełni szczęśliwy pobyt.

Jak zapakować walizkę na wakacje? 5 skutecznych porad

Zrób listę niezbędnych rzeczy

Nic nie działa tak dobrze, jak lista, na której odhaczasz zapakowane do walizki przedmioty. Taką listę możesz sporządzić na długo przed datą wyjazdu i dopisywać do niej to, co akurat ci się przypomni. Świetnym rozwiązaniem są notatniki na magnes, które możesz przyczepić do lodówki. Na liście powinny znaleźć się takie oczywiste punkty jak: paszport czy dowód osobisty (w zależności od tego, czy opuszczamy strefę Schengen), ładowarka do telefonu, słuchawki, karta pokładowa, tablet, ubezpieczenie, a także kserokopie dokumentów i lekarstwa. Osobną listę powinna mieć kosmetyczka i ubrania. Nie zapomnij, aby dobrze wyposażyć apteczkę w rzeczy pierwszej pomocy: tabletki przeciwbólowe, plastry na obtarcia, żel na ugryzienia owadów, balsam po opalaniu, leki przeciw zapaleniu pęcherza, czy biegunce. 

Zadbaj o swój komfort w podróży

Do godzinnej podróży samolotem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jeśli jednak lecisz na Wyspy Kanaryjskie, czeka cię ponad pięć godzin lotu! Jeśli lot będzie odbywać się w dzień, zadbaj o atrakcje dla samego siebie. Weź ulubioną książkę lub kup sobie rozmówki hiszpańskie, które będziesz studiować w drodze. Weź ciekawą gazetę, krzyżówki i sudoku. Pięć godzin to naprawdę dużo czasu! Jeśli start samolotu zaplanowany jest późno wieczorem, pewnie warto będzie się chwilę zdrzemnąć. Zabierz ze sobą zatyczki do uszu, opaskę na oczy, odtwarzacz muzyki i specjalną poduszkę do spania w samolocie, zakładaną na kark. 

Jakie wziąć książki na wyjazd?

Weź pod uwagę fakt, że zapakowanie walizki to nie koniec drogi na wymarzone wakacje. Musisz ją jeszcze zapakować do samochodu, pojechać na lotnisko, odprawić, a później jeszcze dotrzeć z nią do miejsca zakwaterowania. Jeśli walizka będzie zbyt ciężka, to odechce ci się podróży zaraz po jej rozpoczęciu. Jeśli jesteś molem książkowym i pochłaniasz je w zastraszającym tempie to weź ze sobą czytnik ebooków! Tam zmieścisz wszystkie tytuły, na które może najść cię ochota. Ogromną zaletą „czytacza” książek jest to, że cała biblioteka zmieści ci się do małej torebki, a będzie ważyć kilkadziesiąt gramów. Ebook Readery wykorzystują zupełnie inną technologię, niż tablet, więc nie musisz martwić się o to, że szybko zmęczą ci się oczy. 

Jak mam zapakować ubrania?

Często przekonujemy się już na miejscu, że nie wzięliśmy wystarczającej ilości skarpet czy koszulek. Nie ma co się oszukiwać, pakowanie ubrań na tygodniowy wyjazd to nie lada wyzwanie, dlatego trzeba do tematu podejść strategicznie. Ubrania na wyjazd powinny zostać spisane na liście. Co należy wziąć pod uwagę? Przede wszystkim pogodę i aktywności, które mamy zaplanowane. Listę zacznij tworzyć od rzeczy, które są niezbędne. Dobrze przestudiuj prognozy pogody, a także średnie temperatury w miejscu, do którego się udajesz. To pozwoli ci zaplanować choć w części niezbędną garderobę. Zawsze pakuj jedną cieplejszą bluzę, na wypadek chłodnych wieczorów. Jeśli wybierasz się na niekończący się odpoczynek na plaży, możesz zapakować kilka strojów kąpielowych. Jeśli jednak udasz się na trekking w górach, musisz zmieścić buty, dlatego powinny pojawić się u szczytu listy.

Co włożyć do bagażu podręcznego?

Przede wszystkim postaraj się pakować do bagażu podręcznego jak najmniej przedmiotów. Wakacje są po to, by się nie przemęczać! Blisko siebie trzymaj dokumenty, portfel, telefon komórkowy, a także to, z czego chcesz korzystać w samolocie. Pamiętaj, że w bagażu podręcznym nie możesz mieć pojemników z płynem przekraczających 100 ml!