Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Dojazd na lotnisko Kraków-Balice

Przed Tobą podróż z lotniska Kraków-Balice? Jedną z kwestii, które musisz rozstrzygnąć przed wylotem, jest dojazd na lotnisko w Krakowie. Zastanawiasz się, który środek transportu będzie najlepszym rozwiązaniem? Z myślą o Tobie przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym dzielimy się informacjami na temat dojazdu do portu lotniczego w Balicach.

Możliwości dojazdu na lotnisko Kraków-Balice

Lotnisko Kraków-Balice jest oddalone od centrum Krakowa zaledwie o 11 km. To niewielka odległość, którą można pokonać transportem publicznym lub samochodem prywatnym. Przedstawiamy, jak wygląda dojazd z Krakowa na lotnisko.

Dojazd na lotnisko w Krakowie własnym samochodem

Najpewniejszą i zdecydowanie najwygodniejszą opcją na dojazd na lotnisko Kraków-Balice jest prywatny samochód. Wybierając jednak podróż własnym środkiem transportu, należy zadbać o bezpieczne i dogodnie położone miejsce parkingowe na czas naszej nieobecności. Przykładem jest tutaj łatwo dostępny parking koło lotniska Kraków-Balice. Znajduje się on w odległości 100 metrów od terminala.

Dlaczego samochód prywatny jest zdecydowanie najlepszą opcją dojazdu? Nie jesteś zdany na niezależne od siebie czynniki jak opóźnienia w rozkładzie jazdy transportu zbiorowego czy też wysoki koszt przejazdu taksówką. Nie musisz też czekać na przyjazd busa lub pociągu, kupować wcześniej biletów, martwić się o przewóz bagażu czy o dostępność miejsc w wybranym środku transportu. Wystarczy, że przed podróżą wygodnie dokonasz rezerwacji online miejsca parkingowego, które będzie na Ciebie czekać w dniu odlotu. Z transportem na lotnisko oraz z bagażem pomoże Ci obsługa parkingu. 

Aby dotrzeć na nasz parking, w nawigacji GPS wystarczy wpisać „Port Lotniczy Kraków”. Parkingi położone są w bezpośrednim sąsiedztwie terminala i są dobrze oznaczone. Stąd dojazd jest bezproblemowy, a do dyspozycji klientów są aż 3 obiekty parkingowe oznaczone odpowiednio ORANGE P1, P2 i P3. Masz więc możliwość wyboru w zależności od tego, na który parking masz najbardziej dogodny dojazd.

Dojazd z Krakowa na lotnisko autobusem

Z centrum Krakowa na lotnisko dojedziesz autobusami miejskimi. Do wyboru masz dwie linie dzienne: nr 208 (rozpoczyna bieg pod Galerią Krakowską), 252 (zatrzymuje się przy Muzeum Narodowym). Możesz też skorzystać z linii nocnej nr 902, która kursuje co godzinę (od 23:25 do 04:55) i jedzie z Dworca Głównego.

Z krakowskiego dworca autobusowego (MDA) do Balic dojeżdżają także prywatni przewoźnicy: Neobus, FlixBus czy Leo Ekspress oraz prywatne busiki. Autobusy jeżdżą codziennie.

Dojazd na lotnisko Kraków-Balice pociągiem

Na lotnisko Kraków-Balice dojedziesz też pociągiem, dzięki połączeniu obsługiwanemu przez Koleje Małopolskie. Pociąg relacji Wieliczka Rynek – Kraków Airport odjeżdża z Dworca Głównego i kursuje wielokrotnie w ciągu doby (średnio raz/dwa razy na godzinę). Podróż trwa około 20 minut.

Mamy nadzieję, że wybierzesz najdogodniejszy dla siebie sposób dojazdu. Życzymy udanych lotów z lotniska Kraków-Balice!

Mapa Orange Parking Kraków Balice

Lokalizacja GPS parkingów:

PARKING P1 – 50°4’25” N, 19°48’25” E

PARKING P2 – 50°4’20” N, 19°48’26” E

PARKING P3 – 50°4’19” N, 19°48’29” E

Dla Klientów korzystających z nawigacji GPS polecamy wpisanie w wyszukiwarkę „Port Lotniczy Kraków”. Nasze parkingi znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska i są dobrze oznaczone dlatego nie ma najmniejszych problemów z dotarciem na nasze obiekty. Klienci mogą parkować na każdym z parkingów ORANGE P1, P2 i P3 w zależności od tego, na który parking mają najlepszy dojazd. Operator parkingu zastrzega sobie prawo do odesłania  Klienta  na  sąsiedni  parking ORANGE w przypadku maksymalnej zajętości danego obiektu.
KRAKÓW BALICE