Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Wakacje w dobie koronawirusa – gdzie bezpiecznie spędzić urlop?

Bieżący rok nie rozpieszcza nas pod wieloma względami. Oczywiście główną przyczyną jest pandemia koronawirusa, który zaczął rozprzestrzeniać się w Polsce na początku marca. Niedługo później COVID-19 zawitał także do krajów Europy Zachodniej, Południowej, a także Wschodniej. Oprócz tragicznych efektów dla zdrowia oraz gospodarki pandemia wpłynęła także na nasze urlopy. Misternie zaplanowane wakacje i dogadane terminy urlopów nagle przestały mieć znaczenie… bo nie sposób było gdziekolwiek wyjechać. Teraz jednak sytuacja nieco się ustabilizowała i dużo osób zaczyna myśleć o tym, jak wykorzystać pozostały urlop. Tylko gdzie udać się na wakacje podczas epidemii i nie martwić o własne bezpieczeństwo?

Gdzie jechać podczas pandemii?

Wakacje podczas pandemii. Gdzie się wybrać?

Planując wyjazd na wakacje w tym trudnym okresie, na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać bezpieczeństwo. To truizm, ale trzeba brać pod uwagę sytuację epidemiczną w innych krajach. W ostatnich tygodniach coraz więcej europejskich państw otwiera swoje granice – również dla Polaków. Można z tego skorzystać i udać się na chwilę wypoczynku do bardziej słonecznych lub malowniczych miejsc niż domowy ogródek. Najpierw trzeba jednak wybrać odpowiednie miejsce.

Spoglądając na mapę Europy, możemy znaleźć kilka krajów, gdzie liczba i przyrost zachorowań są znacznie niższe niż w Polsce, więc w teorii nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się tam na urlop. Do takich miejsc należy na przykład Chorwacja, gdzie w ostatnich tygodniach notowanych jest 5-6 razy mniej nowych przypadków zakażenia koronawirusem niż w Polsce. Wbrew pozorom, wycieczka nad Morze Śródziemne może okazać się bezpieczniejsze niż spacery po naszym mieście. Na turystycznej mapie Chorwacji bardzo atrakcyjnie prezentuje się Dubrownik. To malownicze miasteczko położone tuż nad lazurowymi wodami Morza Śródziemnego jest od lat popularnym kierunkiem dla szukających widoków i odpoczynku. To także dobry wybór z uwagi na połączenia komunikacyjne – do Dubrownika polecisz z lotniska Balice w Krakowie, regularne loty startują w każdy piątek. Nie bez powodu wybrzeże w Dubrowniku nazywane jest riwierą!

Wakacje w Polsce podczas pandemii

Urlop a koronawirus – czy to możliwe, by udać się na wakacje?

Wobec tylu miesięcy wprowadzonych przez rząd obostrzeń Polacy mają obecnie wiele wątpliwości. Czy w ogóle można pojechać na urlop w czasie epidemii? Czy pozostaje jechać samochodem, czy też można skorzystać z innych środków transportu? Które kraje otworzyły swoje granice?

Przychodzimy z odpowiedziami. Tak, mimo że sytuacja epidemiologiczna nadal jest zagrożeniem, możemy pojechać na urlop w czasie epidemii. Nie obowiązują już zaostrzone zasady i ograniczenia przemieszczania się. Najbezpieczniej oczywiście podróżować samochodem z uwagi na ograniczenie obcych osób w otoczeniu, ale nie zawsze jest to najwygodniejsza opcja. Na szczęście, można połączyć dwa środki transportu – samochodem dojechać na parking koło lotniska Kraków Balice, a następnie przesiąść się w samolot. Od 1 lipca rząd zniósł ograniczenie liczby dostępnych miejsc w samolocie, więc bez problemu można korzystać z dobrodziejstw szybkich podróży. Z Krakowa polecisz obecnie do takich krajów jak:

  • Grecja,
  • Hiszpania,
  • Portugalia,
  • Francja,
  • Chorwacja,
  • Malta.

A także kilku innych atrakcyjnych miejsc turystycznych, gdzie otwarto granice dla Polaków. Przy planowaniu wycieczki warto zwrócić uwagę na obowiązujące obostrzenia w niektórych z tych lokalizacji: nadal wymagane jest noszenie maseczek lub zachowanie dystansu.

Gdzie na wakacje podczas pandemii?

Wakacje w Polsce podczas pandemii

Jak wiadomo, do rozprzestrzenienia się koronawirusa mocno przyczynił się ruch pomiędzy państwami, zwłaszcza w obrębie więcej niż jednego kontynentu. Nie bez powodu wciąż zaleca się powstrzymanie od dalszych podróży – wyjazd za granicę wciąż może być ryzykiem. Z tego względu, warto zdecydować się na wakacje w Polsce podczas panującej epidemii.

Wbrew pozorom, nasz kraj ma wiele do zaoferowania nawet obeznanym turystom. Do odkrycia nadal pozostało wiele nieznanych miejsc – lub ponownego odwiedzenia tych ulubionych. Jeśli nie lubisz wielogodzinnych podróży pociągiem, warto spróbować bezpieczniejszych i szybszych lotów. Z lotniska Balice w Krakowie możesz wybrać się do stolicy i spędzić weekend podziwiając miasto. Można też udać się w bardziej ustronne miejsce – lot do Olsztyna to gwarancja świetnego urlopu na łonie natury wśród mazurskich jezior. Lotnisko obsługuje także połączenia z najpopularniejszym turystycznym kierunkiem w czasie epidemii, czyli Gdańskiem. Zwiedzanie Trójmiasta i podziwianie nadmorskiej przyrody w okolicach Trójmiasta do doskonały pomysł na wakacje podczas pandemii w Polsce. Przy zachowaniu zalecanych środków bezpieczeństwa – dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa oraz utrzymywaniu dystansu – nawet urlop możemy spędzić bez większego stresu!

Do jakich krajów podczas pandemii?