Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Gdzie można lecieć tanio na wakacje z Krakowa? Sprawdź 4 propozycje!

Gdzie można wybrać się na wakacje tanio i komfortowo? Szukasz wylotu z Krakowa i nie chcesz martwić się o kłopotliwy dojazd na lotnisko? Mamy przepis na udane wakacje bez stresu i wydawania wszystkich oszczędności!

Kobieta patrząca na tablicę odlotów na lotnisku

Gdzie warto polecieć na wakacje z Krakowa?

Gdzie można polecieć na wakacje? Pomysły na wylot zaczynają się od intencji – chcę zobaczyć jak najwięcej pięknych miejsc i spędzić te wakacje aktywnie, czy może raczej odpocząć na w ciepłym kraju, popijając drinki?

Oto urok mieszkania w tak bogatym i zróżnicowanym miejscu jak środkowa Europa! Wszędzie mamy blisko – od gorącego lazurowego wybrzeża, przez deszczową, ale urokliwą Anglię, aż po śnieżyste stoki narciarskie Szwajcarii.

Gdzie lecieć z Krakowa?

Ilość kierunków lotniczych z Krakowa może przyprawić o ból głowy. Dlatego niżej przedstawiamy kilka naszych propozycji, które być może przekonają Cię, że niedługi lot bezpośredni jest w zasięgu ręki. Możliwy jest nawet wyjazd na weekend. Zobacz najpiękniejsze zakątki europejskich kurortów i wróć w niedzielę, bez marnowania dni urlopowych.

Wielka Brytania – Londyn

Dlaczego nie Londyn? Nie jest to egzotyka, ale wypełnione niesamowitą architekturą miasto, które łączy w sobie tradycyjny angielskie budownictwo z nowoczesnymi wieżowcami. Polecamy odwiedzenie Coca Cola London Eye, gdzie zobaczysz panoramę miasta z piętra obserwacyjnego. Ikoniczny Tower Bridge również jest godny odwiedzenia. Borough Market to doskonały pomysł, aby poznać bliżej angielską kulturę, ponieważ jest to najstarszy targ spożywczy w Londynie. Nie zapominajmy oczywiście o Big Benie, angielskim symbolu, czyli 96-metrowej wieży zegarowej znanej na całym świecie.

Włochy – Rzym

Gdzie jeszcze można jechać na wakacje za granice? Wylot do Rzymu z Krakowa również jest możliwy i to w bardzo rozsądnej cenie. A kto nie chciałby zobaczyć jednego z najpiękniejszych miast w Europie ze starożytnymi zabytkami? Na pierwszym miejscu naturalnie Koloseum. Po wejściu do środka robi ogromne wrażenie! Kolejnym punktem, wartym odwiedzenia, jest Muzeum Watykańskie, które gromadzie niesamowite i ogromne kolekcje. Jest dość rozległą atrakcją, która zajmie trochę czasu, ale koniecznie warto się z nim zapoznać. Kolejnym zabytkiem starożytnego Rzymu jest Panteon. Niesamowita budowla w stylu rotundy – jedna z najlepiej zachowanych pamiątek starożytnego świata. Na koniec warto odwiedzić Watykan i oczywiście plac Św. Piotra.

Francja – Paryż

Widok z okna na panoramę Paryża z wieżą Eiffla w tle.

Gdzie jeszcze warto polecieć na wakacje? Doskonałym kierunkiem odlotu jest bezpośrednie połączenie z Paryżem. Kolejna ikona starego lądu! Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać wieży Eiffla? Symbolizuje Paryż i jest jego najbardziej obleganą atrakcją. Następnym miejscem wartym odwiedzenia jest Luwr – najsłynniejsze muzeum sztuki na świecie, zawierająca niebagatelne 350 000 eksponatów. Piękną atrakcją w stolicy Francji są również Pola Elizejskie, na których znajdują się modne restauracje, butiki i teatry. A jeśli podróżujesz z dziećmi – koniecznie musicie odwiedzić Disneyland. Lunapark znajduje się 45 kilometrów od miasta, ale warto pojechać tam na cały dzień zabawy i szaleństwa!

Hiszpania – Madryt

Kolejnym miejscem, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście, jest stolica Hiszpanii. Lot z przesiadką, ale również w rozsądnej cenie, zważywszy na nieco dalszą lokalizację. Zobaczysz tam Pałac Królewski. Możliwe jest wykupienie wycieczki, aby ujrzeć na własne oczy niezwykły przepych, z jakich został zbudowany. Plaza Mayor to główny plac Madrytu otoczony trzypiętrowymi kamienicami. W miejscu centralnym znajduje się pomnik Filipa III. Świątynia Debod to oryginalny zabytek darowany Hiszpanii przez Egipt. Poświęcona została bogom Amonowi i Izydzie. Jeśli jednak wolisz poczuć ducha miasta, zobacz Gran Via, główną ulicę Madrytu, wypełnioną sklepami, restauracjami i hotelami.

5 porad planowania tanich wakacji z wylotem z Krakowa!

Samolot wznoszący się nad oświetlonym pasem startowym.

Jak najłatwiej i najwygodniej zwiedzić najpiękniejsze miejsca, nie rozbijając przy tym banku? To proste.

  1. Wyszukuj loty odpowiednio wcześnie lub dosłownie na ostatnią chwilę. Wtedy masz szanse na najlepsze okazje.
  2. Podróżuj na kilka dni. Wiele miejsc można zobaczyć i pokochać już w trzy dni. Nie musisz nawet wybierać urlopu!
  3. Zamiast dojeżdżać taksówką, skorzystaj z usług Orange Parking, parkingu koło lotniska Kraków Balice. Rezerwujemy miejsca parkingowe, a cena postoju trzydniowego i tak będzie niższa niż opłata za taksówkę.
  4. Korzystaj z wyszukiwarek najtańszych połączeń oraz kwater – oszczędzaj, korzystając z ofert last minute.
  5. Podróżuj lekko – mała walizka na kółkach całkowicie starczy na kilka dni i nie musisz dopłacać za bagaż rejestrowany, który często dubluje cenę biletów.

Jak widzisz, dzięki Orange Parking Balice nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale otwierasz sobie możliwość podróżowania wygodnego i wydajnego czasowo. Bez czekania na taksówkę, bez jazdy w maseczce i bez stresu o naliczane opłaty za długi kurs. Wyleć z Krakowa wygodnie, a nam powierz swój samochód!

« Poprzedni wpis
Następny wpis »