Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Podróżowanie samolotem z małym dzieckiem

Zazwyczaj maluchy nie należą do najlepszych pasażerów samolotu – przede wszystkim nie lubią zmiany ciśnienia oraz tego, że nie mogą wygodnie leżeć w swoim łóżeczku. Jednak samolot to wciąż najszybszy środek transportu i będąc rodzicem często trzeba zdecydować się na podróż samolotem z małym dzieckiem. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawowe zasady, a także porady dotyczące latania z maluchem.

Podróżowanie samolotem z małym dzieckiem

Opłata za bilet dla małego dziecka

W zależności od tego, ile Twoje dziecko ma lat, możesz otrzymać częściową lub całkowitą zniżkę na jego bilet. Jeżeli dziecko nie przekroczyło 2 roku życia i może podróżować na kolanach rodzica, to cena za jego bilet będzie symboliczna. W zależności od linii lotniczych, przelot dla malucha może być bezpłatny lub wynosić 10 lub 30% ceny normalnego biletu. Z kolei starsze dzieci,które nie ukończyły 12 roku życia otrzymują własne siedzenie w samolocie, a cena ich biletu jest również zniżkowa. Należy pamiętać o tym, że dzieciom nie przysługuje w takiej sytuacji bagaż, zatem lepiej przed odlotem upewnić się, co do ograniczeń bagażowych latając z dzieckiem.

Czy należy zapłacić za wózek dziecięcy?

Podróżowanie z małym dzieckiem oznacza dużo dodatkowego bagażu, w tym nieodłączny element: wózek. Linie lotnicze obecnie są bardzo przyjazne rodzicom podróżującym z dziećmi i pozwalają na bezpłatny przewóz wózka dziecięcego, pod warunkiem, że jest to model składany. Wózek umieszczony zostaje w luku bagażowym, a rodzice odzyskują go tuż po wylądowaniu. Warto wspomnieć również o możliwości podróży dziecka w foteliku samochodowym. Dotyczy to małych pasażerów, którzy przekroczyli 6 miesiąc życia. W znajomym foteliku, który jest fabrycznie przystosowany do samolotu, dziecko może czuć się bezpieczniej. Warto rozważyć tę opcję z uwzględnieniem opłaty za dodatkowe miejsce, której cena zależna jest od cennika wybranej linii lotniczej.

« Poprzedni wpis
Następny wpis »