Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Czeka cię długi lot? Znamy sposoby, jak go przetrwać!

Podróż samolotem może dać się we znaki nawet najbardziej wytrawnym podróżnikom. Spędzanie długiego czasu w zamknięciu jest bardzo uciążliwe. Aby dostać się z Warszawy do Nowego Jorku należy nastawić się na co najmniej dziewięciogodzinny lot. Co jednak robić przez tyle godzin? Kilka miesięcy temu Quantas, narodowe linie lotnicze Australii, uruchomiły najdłuższe bezpośrednie połączenie na świecie. Samolot ma do pokonania 14,498 kilometrów, a lot z Londynu do Perth trwa aż 17 godzin. Choć jest to najszybszy sposób, by dostać się do Australii z Europy, to pozostaje pytanie: jak przetrwać tak długą podróż?

Czeka cię długi lot? Znamy sposoby, jak go przetrwać!

Zadbaj o swój żołądek i nawadnianie

W samolocie czeka na nas bardzo niska wilgotność. Może to powodować pieczenie oczu, czy puchnięcie stóp i palców u rąk. Można sobie z tym poradzić poprzez regularne uzupełnianie płynów, a szczególnie wody. O wodę w każdej chwili można prosić stewardessę. Pamiętaj też, że żaden wstyd wnieść na pokład swoje kanapki czy przekąski. Wielu osobom jedzenie w samolocie po prostu nie smakuje. Podstawą dobrego humoru i samopoczucia jest napełniony brzuch. Jedzenie możesz zapakować do bagażu podręcznego i nikt nie może Ci go wyrzucić do kosza. Co innego, jeśli jedzenie jest w formie płynu, wtedy nie może przekroczyć 100 ml objętości. Aby zmniejszyć opuchliznę stóp i ból pleców, warto przejść się po pokładzie, kiedy tylko będzie to możliwe. To pomoże uruchomić krążenie i rozprostować kości.

Wybierz sobie dobre miejsce w samolocie!

To bardzo ważne, dla przetrwania długiego lotu, aby wybrać sobie dogodne miejsce. Na długich dystansach najlepiej jest siedzieć na fotelu bezpośrednio przy korytarzu. Dzięki temu możesz wstać, kiedy chcesz, aby iść do toalety, nie musząc przechodzić nad kolanami trzech obcych osób. Szczególnie uciążliwą sytuacją jest chęć skorzystania z toalety, kiedy wszyscy śpią! Siedzenie od strony korytarza jest też dobrą opcją dla tych, którzy boją się latać. Doskonale widać reakcje załogi na dziwne hałasy pod pokładem, można obserwować innych ludzi, a widok za oknem nie skłania do myślenia o tym, ile stóp jesteśmy nad ziemią. Przestrzeń, jaką mamy dookoła, pomaga też tym, którzy cierpią na klaustrofobię.

Dobrze spakuj swój bagaż podręczny

Często zdaje się, że długi lot trwa w nieskończoność. Na pokładach dużych samolotów zwykle w fotelach znajdują się małe telewizory, na których można obejrzeć filmy i seriale. Niestety rzadko dostępne są polskie napisy, więc trzeba je oglądać w oryginale. Na wszelki wypadek weź ze sobą książkę, krzyżówki, sudoku i ulubiony magazyn. Bardzo ważnym aspektem jest zmienna temperatura, szczególnie jeśli lecimy latem. W samolocie zwykle jest chłodno, bo przez cały czas włączona jest klimatyzacja. Żeby nie zmarznąć i móc spokojnie zasnąć, spakuj na pokład ciepły sweter i grube skarpety. O koc zawsze możesz poprosić stewardessę.

Spakuj swoją kosmetyczkę

Zabierz ze sobą podstawowe kosmetyki, takie jak szczoteczka do zębów i pasta, dezodorant, chusteczki odświeżające. Kiedy wysiądziesz z samolotu, będziesz mieć czas na szybką toaletę, zanim bagaże pojawią się na taśmie. We wszystkich drogeriach są specjalne działy podróżnicze, w których dostępne są kosmetyki-miniaturki. Możesz je bez obaw zapakować do bagażu podręcznego, bo mają odpowiednią pojemność. Kobiety mogą też zapakować podstawowy zestaw do make-upu, a nawet suchy szampon, którym można umyć włosy, bez korzystania z prysznica. Po wyjściu z lotniska nie będzie widać na twarzy tylu godzin podróży, a jedynie świeżość!