TRANSFER Z/NA LOTNISKO GRATIS

BLOG

Jak wygląda check-in na lotnisku?

Odprawa na lotnisku może być stresująca. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy, a cały plan może lec w gruzach. Zwłaszcza gdy podróżujemy samolotem pierwszy raz w życiu lub znajdujemy się na zupełnie nowym lotnisku. Aby oszczędzić sobie stresu, zapoznaj się z naszym poradnikiem dotyczącym odprawy na lotnisku.

Odprawa na lotnisku czy online?

Najczęściej podróżujemy tanimi liniami lotniczymi, takimi jak RyanAir, czy WizzAir. Ci przewoźnicy wymagają od swoich pasażerów wcześniejszego odprawienia się przez internet. Kupując bilet na wybrany przelot, wszystkie niezbędne informacje otrzymasz drogą meilową. Jako przykład weźmy linię lotniczą Ryanair. Pasażerowie mają możliwość dokonania darmowej odprawy od 4 dni do 2 godzin przed odlotem samolotu. W przypadku wykupienia droższego miejsca w samolocie, odprawę można wykonać już od 60 dni przed odlotem. Odprawa online służy po to, by potwierdzić dane osobowe pasażera, wybrać ilość dodatkowych bagaży rejestrowanych i wygenerować kartę pokładową (czyli po prostu bilet na samolot ze wskazanym miejscem do siedzenia). Obecnie karty pokładowej nawet nie trzeba drukować - jeżeli posiadasz smartfon, to możesz posługiwać się biletem w formie elektronicznej.

Odprawa bagaży

Jeżeli jednak wykupiłeś dodatkowe bagaże to na lotnisku musisz je “odprawić”. Po wejściu na lotnisko musisz udać się do obsługi odlotów, gdzie Twoja walizka zostanie zważona, oklejona i przekazana do luku bagażowego. W tym miejscu również może zostać sprawdzony Twój dowód tożsamości. Osoby podróżujące wyłącznie z bagażem podręcznym omijają ten krok!

Check-in na lotnisku

W przypadku standardowych linii lotniczych, czyli przewoźników takich jak LOT, czy Lufthansa, odprawa na lotnisku to standard. Po wejściu na lotnisko musisz sprawdzić na tablicy odlotów, do którego stanowiska “check-in” musisz się udać. Tam pracownik obsługi skontroluje Twój dowód tożsamości lub paszport oraz bilet lotniczy. Dodatkowe bagaże w tym miejscu musisz również oddać.

Kontrola bezpieczeństwa - obowiązkowa dla wszystkich

Stanowisko kontroli bezpieczeństwa to miejsce, w którym Twój bagaż podręczny jest sprawdzany, a Ty możesz zostać przeszukany. Dopiero po pozytywnym przejściu kontroli możesz dostać się na teren strefy bezcłowej oraz terminale odlotów. Kontrola bezpieczeństwa zazwyczaj wymaga zdjęcia obuwia oraz okryć wierzchnich, umiejscowienia swoich rzeczy osobistych na taśmie i przejścia przez czujnik metalu. Wszystkie niedozwolone kosmetyki i przedmioty, które posiadasz w swoim bagażu, na tym etapie muszą zostać wyrzucone!

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom odprawa na lotnisku nie będzie Ci się wydawać tak straszna!


POWRÓT

ORANGE PARKING

LOTNISKO KRAKӓW BALICE

tel. 696 674 311

ORANGE P1 - 50°4’25" N, 19°48’25" E

ORANGE P2 - 50°4’20" N, 19°48’26" E

ORANGE P3 - 50°4’19" N, 19°48’29" E

rezerwacja 24h

Created by Emart Synergia
PARKING CAŁODOBOWY tel.: 696 674 311 | Orange Parking I, ul. Olszanicka 174 30-241 Kraków - Balice
Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05 Image 06 Image 07 Image 08