Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Podróżowanie last minute

Marzysz o wakacjach w egzotycznym zakątku świata, ale wydaje ci się, że to przyjemność zarezerwowana tylko dla najbogatszych? Uważasz, że tanie podróżowanie nie spełni twoich oczekiwań i nie pozwoli w pełni komfortowo cieszyć się urlopem? A może jesteś zdania, że oferty typu last minute to zwykły chwyt marketingowy? W niniejszym artykule podpowiemy, jak mądrze podejść do tego zagadnienia.

Podróżowanie last minute

Podróżowanie, nawet do najdalszych zakątków świata, nie musi być drogie, jednak zawsze wymaga pewnego przygotowania i planu. Niestety, w ostatnim czasie termin „last minute” stał się na tyle popularnym i nadużywanym sloganem, że utraciliśmy jego prawdziwy sens. W sieci aż roi się od takich propozycji, tymczasem w praktyce jest to przecież oferta z 50-70% rabatem, dostępna tuż przed wyjazdem lub wylotem. Dlatego, jeśli w kwietniu widzisz bilety lotnicze w ofercie „last minute” na lipiec, to możesz mieć pewność, że nie będą one należały do najtańszych. Dowiedz się zatem, o czym musisz pamiętać, wybierając wakacje na ostatnią chwilę.

Kiedy szukać atrakcyjnych ofert?

Tego rodzaju okazje najczęściej pojawiają się poza sezonem. Oznacza to, że lipiec czy sierpień należy zaliczyć do miesięcy, które zdecydowanie nie sprzyjają taniemu podróżowaniu. Za to okres, który rozpoczyna się tuż po weekendzie majowym i trwa mniej więcej do połowy czerwca to doskonały moment na wyszukiwanie przyjaznych dla portfela ofert. Kolejnym atrakcyjnym okresem jest czas przedświąteczny. O ile wycieczki w samo Boże Narodzenie należą do jednych z droższych, tak te, które pojawią się tuż przed nimi lub zaraz po Nowym Roku są ofertami, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Bądź elastyczny

Warto wykazać się odrobiną elastyczności, która pozwala zaoszczędzić, często niemałe, pieniądze. Zdarza się tak, że nasz wymarzony kierunek podróży jest w tym roku dość drogi, albo hotel, który jest oferowany w ramach ciekawej oferty wczasów, nie odpowiada w pełni naszemu gustowi. Niestety, przy podróżowaniu „last minute” czasem trzeba pójść na kompromis. Z drugiej strony wcale nie oznacza to, że w związku z tym będziemy skazani na gorszy komfort podróży, niż pozostali pasażerowie. W tym wypadku przysługują nam takie same prawa jak pozostałym, a jeśli zdarzy się inaczej, możemy reklamować bilet lub pobyt.

Cierpliwość popłaca

Cierpliwość to klucz do oszczędności i prawdziwa kwintesencja podróżowania last minute. Niektórzy, by doświadczyć prawdziwego znaczenia tej idei, są gotowi kupować bilet w drodze na lotnisko, licząc, że i dla nich znajdzie się miejsce w wyjątkowo niskiej cenie. Niemniej jednak, mimo że najczęściej łatwiej jest upolować ekstremalnie tanią ofertę na chwilę przed odlotem, to nie trzeba działać aż tak radykalnie by cieszyć się wakacjami w promocji. Wystarczy na bieżąco śledzić oferty przewoźników i wyczekać moment, w którym dana linia lotnicza obniży cenę. Często o określonych godzinach są organizowane wyprzedaże, jednak musimy pamiętać, że wiele osób śledzi te promocje w tym samym czasie.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Przede wszystkim stwórzmy wcześniej listę rzeczy niezbędnych do wyjazdu. Dobrym pomysłem będzie również wcześniejsze spakowanie do torby podróżnej – przynajmniej części – ubrań oraz akcesoriów. Dzięki temu unikniemy nerwowości podczas pakowania, gdy uda się kupić bilet za połowę ceny z terminem „na jutro”.

Dobrze jest też zawczasu pomyśleć o transporcie na lotnisko. Najwygodniej oraz najszybciej będzie dostać się tam własnym samochodem. Często tuż przy lotnisku znajdują się całodobowe parkingi, które nie tylko oferują „przechowanie” pojazdu, ale i zapewniają jego ochronę oraz ubezpieczenie. Takie rozwiązanie to ogromny komfort, ponieważ do i z lotniska dostaniesz się szybko i wygodnie, a przy tym z łatwością przewieziesz ze sobą bagaże. Przy okazji zabezpieczysz samochód przed kradzieżą czy zniszczeniem, co jest szczególnie ważne, jeśli na co dzień parkujesz go przed blokiem.