TRANSFER Z/NA LOTNISKO GRATIS

BLOG

Podróżowanie samolotem z małym dzieckiem

Zazwyczaj maluchy nie należą do najlepszych pasażerów samolotu - przede wszystkim nie lubią zmiany ciśnienia oraz tego, że nie mogą wygodnie leżeć w swoim łóżeczku. Jednak samolot to wciąż najszybszy środek transportu i będąc rodzicem często trzeba zdecydować się na podróż samolotem z małym dzieckiem. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawowe zasady, a także porady dotyczące latania z maluchem.

Jak przetrwać lot samolotem?

Podróż samolotem, niezależnie od tego, czy odbywasz ją pierwszy raz, czy jesteś doświadczony w tej materii, może być stresującym wydarzeniem. Turbulencje, zmiany ciśnienia, płaczące dzieci, kolejki, szereg reguł, których musisz przestrzegać - wszystko to może wyprowadzić z równowagi przeciętnego człowieka.

Odprawa na lotnisku krok po kroku

Znaczna część formalności związanych z lotem samolotem załatwiana jest online. Bilety kupowane są na stronie internetowej linii lotniczych lub pośredników, a link do wykonania odprawy online wysyłany jest do Ciebie w mailu. Większość linii lotniczych posiada swoje aplikacje na smartfony, dzięki którym za pomocą kilku kliknięć będziesz odprawiony i gotowy do podróży samolotem, bez zbędnych formalności, drukowania dokumentów itp.

Zasady dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego w tanich liniach lotniczych

Bagaż podręczny to taki, który możesz bezpłatnie wziąć ze sobą na pokład samolotu. W każdych liniach lotniczych ma on ograniczoną wagę i wymiary. Przez to, że zabierasz go ze sobą na pokład, to bagaż musi zmieścić się pod Twoim fotelem lub w luku bagażowym nad siedzeniami.

Poznaj lotnisko Kraków-Balice

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice położony jest tuż pod Krakowem, w miejscowości Balice. Jest to jedyne lotnisko w obrębie miasta Krakowa, a także drugie pod względem wielkości lotnisko w Polsce, tuż po Lotnisku Chopina w Warszawie. Lotnisku w Balicach nadano imię Jana Pawła II w 1995 r.

ORANGE PARKING

LOTNISKO KRAKÓW BALICE

tel. 696 674 311

ORANGE P1 - 50°4’25" N, 19°48’25" E

ORANGE P2 - 50°4’20" N, 19°48’26" E

ORANGE P3 - 50°4’19" N, 19°48’29" E

rezerwacja 24h

Created by Emart Synergia
PARKING CAŁODOBOWY tel.: 696 674 311 | Orange Parking I, ul. Olszanicka 174 30-241 Kraków - Balice
Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05 Image 06 Image 07 Image 08