TRANSFER Z/NA LOTNISKO GRATIS

BLOG

Podróżowanie last minute

Marzysz o wakacjach w egzotycznym zakątku świata, ale wydaje ci się, że to przyjemność zarezerwowana tylko dla najbogatszych? Uważasz, że tanie podróżowanie nie spełni twoich oczekiwań i nie pozwoli w pełni komfortowo cieszyć się urlopem? A może jesteś zdania, że oferty typu last minute to zwykły chwyt marketingowy? W niniejszym artykule podpowiemy, jak mądrze podejść do tego zagadnienia.

Co można mieć w bagażu podręcznym?

Bagaż podręczny rządzi się swoimi prawami ? wiedzą o tym wszyscy, którzy choć raz próbowali upchnąć do niego wszystkie potrzebne przedmioty w podróży. Jednak jego niewielki rozmiar to tylko jeden problem. Istotniejszą kwestią wydaje się pytanie: co tak naprawdę można zabrać ze sobą na pokład samolotu? Oto kilka najważniejszych informacji, o których trzeba pamiętać, pakując swój bagaż podręczny do samolotu.

Jak wygląda check-in na lotnisku?

Odprawa na lotnisku może być stresująca. Wystarczy zapomnieć jednej rzeczy, a cały plan może lec w gruzach. Zwłaszcza gdy podróżujemy samolotem pierwszy raz w życiu lub znajdujemy się na zupełnie nowym lotnisku. Aby oszczędzić sobie stresu, zapoznaj się z naszym poradnikiem dotyczącym odprawy na lotnisku.

Czy można lecieć samolotem z psem?

Lot samolotem to czasem jedyny sposób na to, aby dostać się z punktu A do punktu B. Długie wakacje, czy przeprowadzka do innego kraju to okoliczności, w których pasażerowie są zmuszeni zabrać ze sobą swoje zwierzaki. Linie lotnicze umożliwiają przewóz psów, kotów i tchórzofretek, jednak aby to zrobić, trzeba zastosować się do szeregu zasad. W dzisiejszym wpisie omawiamy, co trzeba zrobić, by zabrać swojego pupila w podróż samolotem.

Podróżowanie samolotem z małym dzieckiem

Zazwyczaj maluchy nie należą do najlepszych pasażerów samolotu - przede wszystkim nie lubią zmiany ciśnienia oraz tego, że nie mogą wygodnie leżeć w swoim łóżeczku. Jednak samolot to wciąż najszybszy środek transportu i będąc rodzicem często trzeba zdecydować się na podróż samolotem z małym dzieckiem. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy podstawowe zasady, a także porady dotyczące latania z maluchem.

Jak przetrwać lot samolotem?

Podróż samolotem, niezależnie od tego, czy odbywasz ją pierwszy raz, czy jesteś doświadczony w tej materii, może być stresującym wydarzeniem. Turbulencje, zmiany ciśnienia, płaczące dzieci, kolejki, szereg reguł, których musisz przestrzegać - wszystko to może wyprowadzić z równowagi przeciętnego człowieka.

Odprawa na lotnisku krok po kroku

Znaczna część formalności związanych z lotem samolotem załatwiana jest online. Bilety kupowane są na stronie internetowej linii lotniczych lub pośredników, a link do wykonania odprawy online wysyłany jest do Ciebie w mailu. Większość linii lotniczych posiada swoje aplikacje na smartfony, dzięki którym za pomocą kilku kliknięć będziesz odprawiony i gotowy do podróży samolotem, bez zbędnych formalności, drukowania dokumentów itp.

Zasady dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego w tanich liniach lotniczych

Bagaż podręczny to taki, który możesz bezpłatnie wziąć ze sobą na pokład samolotu. W każdych liniach lotniczych ma on ograniczoną wagę i wymiary. Przez to, że zabierasz go ze sobą na pokład, to bagaż musi zmieścić się pod Twoim fotelem lub w luku bagażowym nad siedzeniami.

Poznaj lotnisko Kraków-Balice

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice położony jest tuż pod Krakowem, w miejscowości Balice. Jest to jedyne lotnisko w obrębie miasta Krakowa, a także drugie pod względem wielkości lotnisko w Polsce, tuż po Lotnisku Chopina w Warszawie. Lotnisku w Balicach nadano imię Jana Pawła II w 1995 r.

ORANGE PARKING

LOTNISKO KRAKÓW BALICE

tel. 696 674 311

ORANGE P1 - 50°4’25" N, 19°48’25" E

ORANGE P2 - 50°4’20" N, 19°48’26" E

ORANGE P3 - 50°4’19" N, 19°48’29" E

rezerwacja 24h

Created by Emart Synergia
PARKING CAŁODOBOWY tel.: 696 674 311 | Orange Parking I, ul. Olszanicka 174 30-241 Kraków - Balice
Image 01 Image 02 Image 03 Image 04 Image 05 Image 06 Image 07 Image 08