Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice

Parking całodobowy
Transfer z/na lotnisko – Gratis!

Jak wygląda dojazd na i z lotniska Kraków-Balice?

Czeka Cię podróż samolotem z portu lotniczego Kraków-Balice? Zastanawiasz się, jak najlepiej dojechać na i z lotniska do centrum Krakowa? Do pokonania masz odległość jedynie 11 kilometrów, a do wyboru różne środki transportu. Przedstawiamy 5 sposobów na dojazd na lotnisko Balice. Sprawdź, który będzie dla Ciebie odpowiedni!

Skrzydło lecącego samolotu w chmurach

Dojazd na lotnisko Kraków-Balice – jaki środek transportu wybrać?

Do wyboru mamy aż 5 możliwości. Przedstawiamy pokrótce każdą z nich.

1. Dojazd komunikacją miejską

Z centrum Krakowa na lotnisko dojedziemy autobusami miejskimi. Do wyboru mamy dwie linie dzienne. Są to linia nr 208, która rozpoczyna bieg pod Galerią Krakowską, oraz linia aglomeracyjna nr 252, która zatrzymuje się na końcu Błoń, przy Muzeum Narodowym. Chcąc dojechać na lotnisko w nocy, możemy skorzystać z linii nocnej oznaczonej numerem 902, która kursuje co godzinę (od 23:25 do 04:55) i jedzie z Dworca Głównego.

2. Dojazd busem lub autokarem

Z krakowskiego dworca autobusowego (MDA) do Balic dojeżdżają także prywatni przewoźnicy. Są to autokary takich firm jak Neobus, FlixBus czy Leo Ekspress oraz prywatne busiki. Dojazd zajmuje około 30 minut, ale w dużym stopniu zależy od ruchu drogowego. Autobusy jeżdżą codziennie.

Mężczyzna z aparatem na ramieniu patrzący na rozkład lotów samolotów

3. Dojazd PKP

Na lotnisko Kraków-Balice dojedziemy też pociągiem, dzięki połączeniu obsługiwanemu przez Koleje Małopolskie. Pociąg relacji Wieliczka Rynek – Kraków Aiport odjeżdża z Dworca Głównego. Podróż trwa około 20 minut.

4. Port lotniczy Kraków-Balice dojazd taxi, Uberem lub Boltem

Dość wygodny, jednak na pewno nie najtańszy, sposób na dojazd na lotnisko Kraków-Balice to zamówienie taksówki, Ubera albo Bolta. Przejazd możemy zamówić z dowolnego miejsca, niestety jednak musimy liczyć się z dość wysokimi kosztami wyboru tego środka transportu.

5. Dojazd na lotnisko własnym samochodem

Najpewniejszą i zdecydowanie najwygodniejszą opcją na dojazd na lotnisko Kraków-Balice jest własny środek transportu. Wybierając jednak podróż własnym autem, należy zadbać o bezpieczne i dogodnie położone miejsce parkingowe na czas naszej nieobecności. Przykładem jest tutaj łatwo dostępny, położony tuż przy lotnisku – Orange Parking – Lotnisko Kraków-Balice. Znajduje się on w odległości 100 metrów od terminala. Tę odległość można pokonać pieszo lub korzystając z opcji bezpłatnego transferu na i z lotniska.

Widok z hali lotniska na startujący samolot

Jak dojechać z lotniska Kraków-Balice do Krakowa?

Lotnisko Balice jest dobrze skomunikowane z centrum Krakowa. Do dyspozycji mamy te same środki transportu jak wymienione wyżej, tj. komunikacja miejska, kolej, przewoźnicy prywatni, taksówki lub własny samochód.

Lotnisko Balice – dojazd do dworca głównego

Z Balic do dworca głównego możesz dostać się za pomocą kilku środków transportu. Najbardziej oczywistym jest oczywiście pociąg obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Połączenie Kraków Airport – Wieliczka Rynek kursuje wielokrotnie w ciągu doby (średnio raz/dwa razy na godzinę). Przystanek kolejki znajduje się tuż obok terminala, przy parkingach wielopoziomowych.

Drugą opcją dojazdu jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Z Balic pod Dworzec Główny kursują dwie linie autobusowe: dzienna (nr 208) oraz nocna (nr 902).

Lotnisko Kraków-Balice – dojazd do centrum

Do centrum Krakowa dostaniemy się również, korzystając z usług prywatnych przewoźników. NeoBus, FlixBus oraz Leo Express mają w swojej ofercie kursy bezpośrednio spod terminala do dworca autobusowego w Krakowie (MDA). Na dworzec autobusowy dojedziemy też prywatnymi busikami, które startują spod lotniska Kraków-Balice. Z kolei do ścisłego centrum miasta dojedziemy też komunikacją miejską, tj. aglomeracyjną linią autobusową nr 252.

Jeśli nie chcemy korzystać ani z transportu publicznego, ani z oferty prywatnych przewoźników, do wyboru mamy przejazd taksówką (lub Uberem czy Boltem) lub wygodny dojazd własnym samochodem, który przed odlotem zostawiliśmy na bezpiecznym, strzeżonym parkingu całodobowym.

Która opcja dojazdu na lotnisko Kraków-Balice jest najlepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednak możemy wskazać rozwiązanie, za którym stoi zdecydowanie najwięcej plusów. To dojazd własnym samochodem. Nie jesteśmy zdani na niezależne od nas czynniki jak opóźnienia w rozkładzie jazdy transportu zbiorowego czy też wysoki koszt przejazdu taksówką. Nie musimy także czekać na przyjazd busa lub pociągu, kupować wcześniej biletów, martwić się o przewóz bagażu czy o dostępność miejsc w wybranym środku transportu. Wystarczy, że przed podróżą wygodnie dokonamy rezerwacji online miejsca parkingowego, które będzie na nas czekać w dniu odlotu. Z transferem na lotnisku oraz z bagażem pomoże nam obsługa parkingu. To zdecydowanie najbardziej komfortowa opcja!